PRP P-Shot Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP (Platelet rich plasma) ya da trombositten zengin kan sıvısı son dönemde cinsel güç ve performans açısından kullanılan en yenilikçi tedavi yöntemi. Erkek cinsel organını gençleştiriyor. Cinsel fonksiyonları destekliyor. En önemlisi erkek cinsel organını büyütme ihtiyacı içinde olan erkeklerde çok başarılı sonuçlar veriyor.

PRP Nedir?

Trombositler aslında vücudumuzda doğal olarak bulunan kan hücreleridir. Bu hücreler normalde kan pıhtılaşmasında görev alırlar ve tamir işlevine yardımcı olurlar. PRP işte kanda doğal olarak bulunan bu hücrelerin yoğunlaştırılmış halidir. Kanın santrifüj edilmesiyle elde edilen konsantre sıvı normalde kanda bulunan trombosit miktarın yaklaşık 2-4 katını içerir. Bu yoğun miktardaki trombositler hem tamir özellikleriyle hem de içerdikleri büyüme faktörleriyle dokuda ciddi bir yenilenme sağlar. Hasarlı dokularda yeniden oluşma, hücre büyümesi, damar oluşumu, kollajen üretimi gibi etkiler görülür.

PRP Erkek Cinsel Organına Hangi Durumlarda Uygulanır?

Normal yaşlanma süreciyle beraber erkek cinsel organını destekleyen ve cinsel fonksiyonlar için gereken damar, sinir ve kas yapısında doğal bir yavaşlama olur. Özellikle damar sertliği ile beraber erkek cinsel organının adale dokusundaki katılaşma hacim kaybına yol açar. PRP büyüme faktörü yardımıyla damar sinir ve adele dokusunu yenileme özelliği sağlayarak bu süreci tersine döndürüyor. Kök hücreleri de uyardığı için erkek cinsel organı büyüme özelliği gösteriyor. Erkek cinsel organını büyütme yanında sertleşme sorunu, cinsel organda eğrilik yaratan Peyronie hastalığı, pelvik ameliyatlar, kemoterapi veya radyoterapi sonrasında görülen fonksiyon azalmasında PRP uygulanabilir. Özellikle damar sertliği, şeker hastalığı ve sigara kullanan erkeklerde PRP etki gösterir.

PRP Nasıl Uygulanır?

PRP’de klinik ortamda kanınız alındıktan sonra laboratuar ortamında özel olarak güçlendirilmiş trombosit sıvısı elde ediliyor. Ardından bu sıvı kısa süre içinde erkek cinsel organına tatbik ediliyor. İşlem sırasında yüzeysel anestezik bir krem ve solüsyon uygulanıyor. Genelde 2 hafta arayla uygulanan tedavi ortalama 3 seans sürüyor. Bir kontrol dönemi ardından tekrar değerlendirme ve gerekirse tekrar uygulama yapılıyor. İşlem öncesi ağır yemeklerden kaçınmak gerekiyor.

PRP Uygulanırken Nelere Dikkat Edilmeli?

PRP uygulamada özellikle hijyen koşulları, doktorun uzmanlığı ve kullanılan kitlerin kalitesi önemli. İşlemin mutlaka klinik ve hijyenik bir ortamda gerçekleştirilmesi şart. PRP sıvısının erkek cinsel organına doğru uygulanması için bu konuda uzman bir hekim gerekiyor. Ayrıca PRP kitlerinin Sağlık Bakanlığı ve Avrupa Birliği kurallarına uygun firmalardan seçildiğinden de emin olun. Sağlıksız ortamlarda, işin uzmanı olmayan kişilerce, taklit kitlerle yapılan işlemlerden uzak durun.

Kimler PRP Olamaz?

Kan sulandırıcı olan kişilerde PRP uygulanmıyor. Kolesterol-trigliseriti yüksek olanlarda PRP’nin daha dikkatli ve uzun bir hazırlık ile hazırlanması gerekiyor.