Penis Büyütme Ameliyatı

Penis büyütme ameliyatlarına genellikle genç erkekler başvursa da orta yaş sonrasında penis eğriliği ve sertleşme problemi  şikayeti olan erkekler de bu ameliyatı düşünmektedir.

Penis tıbbi açıdan yetersiz boyuttaysa veya penis boyu cinsel ilişkiye girmenize imkan sağlamıyor ise penis büyütme ameliyatlarından yararlanılabilir. Penis büyütme ameliyatları penis boyutlarını arttırarak daha fazla cinsel güven ve zevk vermeyi amaçlayan ameliyatlardır.

Bu işlemler penisin boyu ve kalınlığı açısından iyileşme sağlamayı hedefler.

Günümüzde penis büyüttüğünü iddia eden ancak gerçekte hiçbir bilimsel dayanağı olmayan pek çok tedaviye rastlamaktayız. Bunlar arasında bazı losyon ve haplar, bitkisel içerikli destekler bulunuyor. Bu tip tedaviler çoğu zaman ciddi yan etkilere yol açabildiğini bilmelisiniz. Penis büyüten özel egzersizler ve dolgu maddelerini de bu konuda uzmanlaşmış bir hekime danışmadan kullanmamalısınız. Penisinizde anatomik yönden bir yetersizlik olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bilimsel bir muayene olarak konuyu hekiminizle birlikte değerlendirin ve size uygun tedaviyi öğrenin.