Kök Hücre ile Sertleşme Sorunu (İktidarsızlık) Tedavisi

İktidarsızlık (sertleşme problemi) yaşayan hastalarda kök hücre tedavisini gerek tedavinin kolaylığı gerekse kesin başarılı sonuçları açısından dünya çapında kliniklerle birlikte uygulamaya koyduk. Sertleşme sorunu tedavisinde doğru hastada çok başarılı tedavi bir yöntemi olarak uygulamaktayız.

Sertleşme bozukluğunda Kök hücre, Şok dalga ve PRP tedavilerimizin penise uygulanmaları giderek artıyor. Bu 3 tedavide yan etkinin olmaması ve başarılı sonuçlar alınması çok önemli.

İktidarsızlıkta kök hücre tedavisi, penis içerisindeki sertleşmeyi sağlayan hücrelere dokunup onlara dönüştükleri için sertleşme problemini ortadan kaldırıyor.

Tedavi her yaştan sertleşme problemi yaşayan hastaya yapılabiliyor.

Hastadan alınan kök hücreler, kök hücre laboratuvarlarında çoğaltılarak hastaya damar yolu ve/veya penise enjeksiyon ile veriliyor.
Kök hücre tedavisi Erektil Disfonksiyon (iktidarsızlık/sertleşme) sorunu yaşayan hastalarda ilk uygulamadan itibaren iyileşme sağlarken, devam eden uygulamalarda yüksek başarılı sonuçlar sağlıyor.

Kök Hücre ile Erektil Disfonksiyon (iktidarsızlık) Tedavisi
Hastanın geçmiş öyküsü ve gerekli testlerin incelenmesi tamamlandıktan sonra tedavi programını belirliyoruz.

Kök hücrelerin dokundukları hücrelere dönüşme özelliği bulunuyor, bu nedenle erektil disfonksiyon (iktidarsızlık) tedavisinde kullanılıyor. Kök hücre tedavisi diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak erektil disfonksiyon hastalığının nedenini doğal bir yöntem ile ortadan kaldırmaya yönelik.

Penis, uyarıldığında içi kanla dolan sünger şeklinde bir yapıya sahiptir. Kök hücreler penisin içerisinde kas görevi yapan sünger dokuya dönüşerek bu dokunun işlevini geri kazanmasını sağlar.

Kök Hücre ile Tedavi Yöntemi
Verilecek olan hücre sayısı, hastanın yaşı, kilosu ve hastalığın durumuna göre belirlenir. Tedavi hastanın kendi yağ dokusundan elde edilen kök hücre kullanarak gerçekleştirilir. Tedavi protokolü tamamen hastanın durumuna göre belirlenir, her hasta için farklı protokol uygulanır.

Sıkça Sorulan Sorular
İktidarsızlıkta kök hücre tedavisi her yaşta hastaya uygulanabilir mi?
Sertleşme sorunu yaşayan her yaştaki hastaya kök hücre tedavisi uygulanabilir.

İktidarsızlıkta kök hücre tedavisi 1 kerede sonuç verir mi?
İktidarsızlık şikayeti yaşayan hastalarda kök hücre tedavisi tek seferde kesin başarı sağlarken, yaş ilerlemesi veya performans artışı talebine bağlı olarak hasta istediği hallerde tedavi tekrarlanabilir.

Sertleşme bozukluğundan Kök hücre, Şok dalga ve PRP tedavilerinin penise uygulanmaları giderek artıyor.Bu 3 tedavide yan etkinin olmaması ve başarılı sonuçlar alınması çok önemli.

Avrupa Üroloji Derneği Bilimsel Kongresi Komisyonu üyesi Profesör Jens Sønksen’in (Herlev, Danimarka) sertleşme bozukluğunda kök hücre tedavisi ile ilgili yorumu; “Yakın gelecekte kuşkusuz kök hücre tedavisi sertleşme bozukluğu tedavisinde önemli bir araç haline gelecektir”

BİLİMSEL ÇALIŞMALAR
Lin, G., Banie, L., Ning, H., Bella, A. J., Lin, C. S., & Lue, T. F. (2009). Potential of adipose‐derived stem cells for treatment of erectile dysfunction. The journal of sexual medicine, 6(S3), 320-327.

Haahr, M. K., Jensen, C. H., Toyserkani, N. M., Andersen, D. C., Damkier, P., Sørensen, J. A., … & Sheikh, S. P. (2016). Safety and potential effect of a single intracavernous injection of autologous adipose-derived regenerative cells in patients with erectile dysfunction following radical prostatectomy: an open-label phase I clinical trial. EBioMedicine, 5, 204-210.

Yiou, R., Hamidou, L., Birebent, B., Bitari, D., Lecorvoisier, P., Contremoulins, I., … & de la Taille, A. (2016). Safety of intracavernous bone marrow-mononuclear cells for postradical prostatectomy erectile dysfunction: an open dose-escalation pilot study. European urology, 69(6), 988-991.

Lin, C. S., Xin, Z. C., Wang, Z., Deng, C., Huang, Y. C., Lin, G., & Lue, T. F. (2011). Stem cell therapy for erectile dysfunction: a critical review. Stem cells and development, 21(3), 343-351.
Yiou, R. (2017). Stem-cell therapy for erectile dysfunction. Bio-medical materials and engineering, 28(s1), S81-S85.