ERKEKLERİN BİLMESİ GEREKEN YATAK ODASI SIRLARI - Hattat Klinik
ERKEKLERİN BİLMESİ GEREKEN YATAK ODASI SIRLARI

ERKEKLERİN BİLMESİ GEREKEN YATAK ODASI SIRLARI

ERKEKLERİN BİLMESİ GEREKEN YATAK ODASI SIRLARI

Sağlık konularında şehir efsanelerine çok sık rastlanıyor. Konu, zaten açıkça konuşulamayan cinsellik olduğunda ise bu efsaneler oldukça fazlalaşıyor. Şehir efsaneleri cinselliğe bakışı etkiliyor, yanlış bilgiler cinsel sorunların başlaması ve devam etmesinde önemli bir rol oynuyor. İşte erkeklerin bilmesi gereken yatak odası sırları!

 

YANLIŞ 1:  ERKEK HER ZAMAN CİNSEL İSTEK DUYAR

Erkekler her zaman ve sürekli cinsel istek duymazlar. Hormonlar, hastalıklar, ilaçlar, duygular, düşünceler, ilişkiye dair nedenler,  sigara-alkol kullanımı ve stres gibi birçok faktör cinsel isteği azaltabiliyor. Bir erkeğin cinsel isteksizlik yaşaması her zaman eşinden soğuduğu anlamı da taşımıyor. Ancak her erkek hayatın getirdiği sorunlardan dolayı veya geçici sebeplerle dönem dönem cinsel isteksizlik yaşayabiliyor. Bu durum ısrarlı bir şekilde devam ediyorsa isteksizliğe neyin yol açtığını anlaması için doktora başvurulması gerekiyor.  

 

YANLIŞ 2:  CİNSEL İLİŞKİDE BAŞARISIZ OLAN ERKEK “ERKEK” DEĞİLDİR

Cinsel ilişki ve başarıyı bir arada değerlendirmemeniz gerekiyor. Bu bakış açısı doğru değildir.  Bir kişinin bir kere cinsel sorun yaşaması hayat boyu yaşayacağı ya da bu sorunun tekrarlayacağı anlamına gelmiyor. Cinsel performansı fiziksel sorunlar kadar duygu, düşünce, ilişkinin kalitesi, uyku seviyesi, stres düzeyi, ortam, partnerin durumu gibi pek çok faktör etkiliyor. İstikrarlı şekilde devam eden, artan sertleşme probleminde ise durumun neden kaynaklandığını öğrenmek için kişinin doktora başvurup uygun tedavi alması gerekiyor.  

 

YANLIŞ 3:  BOŞALMA OLMAMASI  KÖTÜ PERFORMANS DEMEKTİR  

Birçok erkek zaman zaman boşalamama sorunu yaşıyor. Konsantrasyon kaybı, psikolojik faktörler, yeteri kadar uyarılmamak bu duruma neden olabiliyor.  Burada önemli olan boşalma hissinin olup olmamasıdır. Eğer boşalma hissi olmasına rağmen dışarı sperm akışı olmuyorsa, o zaman Retrograde Ejakülasyon denilen mesaneye doğru geri boşalma durumu akla geliyor.  Bu durum klinik tetkiklerle kolayca anlaşılabiliyor. Boşalma hissi yoksa bu durumu negatif bir durum olarak da görmek zorunda değilsiniz. İlk seferinde boşalma olmadığı için ikinci bir ereksiyona daha hızlı ulaşılabiliyor. Yaşlanma süreciyle birlikte bir erkekte meni hacminde belli bir azalma da bekleniyor. Ancak bu durum da performansın kötü olduğunu göstermez.  Eğer boşalma hissi veya sperm akışıyla ilgili sorunlar devam ederse doktora başvurmak gerekiyor. Ayrıca uyarılmış bir erkeğin boşalamaması da sağlığa zararlı değildir. Kendinize yıpratıcı hedefler koymayın.