DAHA HIZLI VE KALİTELİ BİR PERFORMANS İÇİN! - Hattat Klinik
DAHA HIZLI VE KALİTELİ BİR PERFORMANS İÇİN!

DAHA HIZLI VE KALİTELİ BİR PERFORMANS İÇİN!

Penis damarlarınızın nasıl çalıştığı sertleşme işlevinin en önemli belirleyicisi.  Penis damarları iyi çalıştığında penise giden kan akışı artıyor, sertleşme sağlama ve sürdürme fonksiyonu iyileşiyor.  Kısacası penis damarlarının sağlığını destekleyen, her öneri sertleşmeyi de daha kaliteli, hızlı ve fit kılıyor.

Cinsel damarları güçlendiren önerilerimiz:  

  • Düzenli egzersiz:  Hareketsiz yaşayan erkeklerde sertleşme sorunu neredeyse 10 kat artıyor.  Tam tersine orta-yüksek şiddetli aktiviteler sertleşme sorunu riskinde %80’e varan oranda düşüş yaratıyor.  Bu nedenle haftanın 5-6 günü 30-60 dakika arası aerobik aktivite (yürüyüş, yüzme, jogging gibi) yapmak gerekiyor.  
  • Periyodik cinsel ilişki:  Periyodik bir cinsel ilişki sıklığı hem testosteronu hem de penise giden kan akışını destekliyor.  Hatta haftada 1 seferden az seks yapan erkekler yaşlandıkça 2 kat daha fazla sertleşme sorunu yaşıyor.  Yani ne kadar sık sertleşme yaşarsanız ereksiyon fonksiyonunu o kadar iyileşiyor.
  • Antioksidanlar: Nar, böğürtlen, yeşil çay, kakao, kırmızı üzüm, ginseng, zencefil, C vitamini, L-arginin, L-citrulline gibi destekler penisteki damar sağlığını destekliyor.
  • Omega-3:  Özellikle soğuk sularda yaşayan yağlı balıklar Omega-3’ten zengin.  Günde 500-1000 mg omega-3 sertleşme kalitesini yükseltiyor.
  • Folik asit: Yeşil yapraklı bitkiler, avokado ve fındık-badem-cevizde bol bulunan folik asit peniste kan akışını arttıran nitrik oksit adlı maddeyi yükseltiyor.
  • Testosteron: Sertleşme kalitesini azaltan en önemli faktörlerden biri testosteron düşüklüğü.  Testosteron hem cinsel isteği arttırıyor hem de penise giden kan akışını arttırıyor.
  • Çinko:  Çinko testosteron yapımında kullanılan önemli bir mineral.  Çinko seviyelerinizi kandan kontrol ettirebilirsiniz. Eksiklik varsa çinko desteklerinden yararlanabilirsiniz.