CİNSELLİKTE ERKEĞİN SORUNU KADINI ETKİLER - Hattat Klinik
CİNSELLİKTE ERKEĞİN SORUNU KADINI ETKİLER

CİNSELLİKTE ERKEĞİN SORUNU KADINI ETKİLER

CİNSELLİKTE ERKEĞİN SORUNU KADINI ETKİLER

Cinsel sorun yaşayan erkeklerin eşleri bu sorunları kendileri yaşamış kadar etkileniyor.  Tek taraflı bile olsa cinsel sorunlar ortak cinsel mutluluğu ve keyfi engelliyor. Ve bazen tek tarafın tedavisi yeterli olmayabiliyor.  

EŞ TEDAVİYİ REDDEDERSE…

Cinsel gücü arttırmaya ve cinsel sorunları çözmeye çalışırken mutlaka ve mutlaka partneri/eşi hatırlamak gerekiyor.  Çünkü cinsel tıp aslında çift tıbbı demek. Bir partneri tedavi ederken ortak mutluluğu, keyfi, tatmini göz ardı ederseniz tedavi tam olarak hedefine ulaşamaz.  Bunun örneğini pek çok zaman görüyoruz. Mesela erken boşalmada erkek kontrolü dışında, arzu ettiği süreden önce boşalıyor. Ancak erken boşalması olan bir erkeğin eşi onun bencil olduğunu, hep kendi tatminini öne aldığını düşünebiliyor.  Veya sertleşme sorunu olan bir erkek tamamen organik bir nedenle örneğin penis damar yetmezliği ile sorun yaşasa da eşi onun kendini beğenmediğine inanabiliyor. Bu durumda mutlaka çifti ortak olarak ele alıyor, bilgilendiriyor ve tedavi sürecine dahil ediyoruz.  Gerektiğinde cinsel terapi ve çift terapisi desteği alıyoruz. Çünkü erkeğin sorunu kadını, kadının sorunu erkeği etkiliyor.

EŞİNİZE DESTEK OLUN  

Eğer cinsel sorunlar yaşıyorsanız bunların organik nedenleri olabileceği aklınızda olsun.  Testosteron kaybı, penis damar ve sinir yetmezlikleri, penis kas gücü düşüşleri günümüzde tespit ve tedavi edilebiliyor.  Cinsel sorunlarınız yüzünden sıkıntılıysanız, kendinizi yetersiz veya eksik görüyorsanız bu sorunların çözümü özgüveninizin artmasını, mutluluğunuzun ve hayat kalitenizin yükselmesini mutlaka sağlayacaktır.  Ancak unutmayın, cinsel sorunlarınız yüzünden sizin hissettiklerinizi eşiniz de yaşıyor. O da kendini yetersiz, eksik, çekiciliğini yitirmiş hissediyor. Bu yüzden cinsel gücünüzü arttırırken bir yandan eşinizi de sürece dahil edin.  Ancak bu şekilde tam olarak keyifli, tatminkar ve zevk dolu bir cinsel yaşama kavuşabilirsiniz.