Hattat Cinsel Sağlık Kliniği kadın ve erkekte "Cinsel Fonksiyon" problemlerinin teşhis ve tedavisini ilk olarak Türkiye'de İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi bünyesinde başlatmış olan Prof. Dr. Halim Hattat'ın uzun yıllar bu alanda edindiği tecrübeler doğrultusunda Türkiye'de kaliteli cinsel sağlık konusunda oluşmuş büyük boşluğu doldurmak amacı ile kurduğu butik bir kliniktir. Dünyanın en ileri merkezleri ve bilim adamlarıyla bilgi ve tecrübe alışverişi içinde olan Hattat Klinik alanındaki gelişmeleri takip etmekle kalmayıp aynı zamanda dünya tıbbına bu alanda katkıda bulunmaktadır.

Bu bilinçle kurulan merkezimizde özellikle erkeklerde sertleşme problemi, erken veya geç boşalma sorunları, cinsel isteksizlik, penis boyutu ve eğriliği; kadınlarda orgazm sorunları, cinsel isteksizlik, cinsel ilişki sırasında ağrı , vajina estetiği başta olmak üzere kadın ve erkek cinsel fonksiyon bozuklukları ile penil ve vajinal estetik alanlarında, ayrıca prostat hastalıkları başta olmak üzere tüm ürolojik hastalıklar alanlarında hastalarımızın sorunlarını en doğru yaklaşımla ve tıbbın en son tekniklerini kullanarak çözmek hedefimizdir.

1997 yılında Prof. Dr. Neşe Hattat ve Prof. Dr. Halim Hattat tarafından kurulmuş olan Hattat Hastanesi'nin cinsel fonksiyon alanındaki devamı niteliğinde olan kliniğimiz; sadece cinsel sağlık sorunlarının tedavisini değil, optimum kalitede bir cinsel performansı hedeflemektedir. Bu doğrultuda en gelişmiş teknolojik ekipmanla ,sakin ve modern bir atmosferde, konusunda son derece uzman ekibimiz tarafından damarsal, sinirsel, hormonal ve psikolojik yapınızla beraber yaşam tarzınız incelenerek performansınız optimum kaliteye getirilmektedir.

Şu ana kadar alışagelmiş tedavilerde kaliteli yaşlanma programları ile cinsel tedaviler ayrı ele alınıyordu. Hattat Klinik ekibi olarak bu konuları birleştirerek Size bir yandan bir metabolik dedektif gibi yaklaşıyor, bir yandan da cinsel sağlığınızı ve ilişki kalitenizi inceliyoruz. Böylece hem iyi yaşama, hem kaliteli yaşlanma hem de mutlu bir cinsel hayatı bir arada sunuyoruz.

Hattat Klinik Cinsel Wellness protokolümüz kapsamında aynı gün içinde Size özel değerlendirmelerimizle sağlıklı ve canlı bir hayat tarzı ve en önemlisi eskisinden daha kaliteli bir cinsel hayat oluşturmanıza yardım edecek tüm bilgi ve programı yani cinsel hayat yol haritanızı sunuyoruz. Bu plan dahilinde beslenme, egzersiz önerileri, besin destekleri gerekirse cinsel sorunların medikal tedavileri, varsa dahili sorunların tespiti ve tedavisi, stres yönetimi, cinsel terapi gibi kişiye özel uygulamalardan yararlanmaktayız. Her hastamıza farklı bir tedavi protokolü oluşturuyoruz.

Cinsel sağlık, yaşam kalitesi için değişmez faktörlerden birisidir. Cinsel sorunlar genel sağlık problemlerinin bir ön habercisidir. Cinselliği etkileyen her şey kalbi, beyni ve tüm diğer sistemleri de etkiler. Cinsel sağlığa olumsuz etki edecek risklerin ortaya çıkarılıp, varsa cinsel sorunların tedavi edilmesi genel sağlığınızı da son derece olumlu etkiler. Ancak en önemlisi, Cinsel Fonksiyonda yaşanan sorunlar, cinsel isteksizlik kişinin aile ve iş hayatına da son derece olumsuz yansır. Sadece bir sorun olması da gerekmez, bazen yılların vücudunuza getirdiği değişimler ve ideal imaj takıntısı özgüveninizi zedeleyip Sizi cinsellikten uzaklaştırabilir. Sağlıklı bir cinsellik fiziksel sağlığınıza katkıda bulunduğu kadar duygusal durumunuzu iyileştirir, kendinize olan güveninizi arttırır ve partnerinizle olan ilişkinizi hep taze tutar.

Cinsel Hayat Yol Haritanızda hem cinsel hayatınızı iyileştirmenin yollarını hem de cinsel problemlerinizin çözümünü bulacaksınız. "Kaliteli Yaşam Bir Tutkudur" sloganıyla hem cinsellik ve ilişkilere hem de genel sağlığa sağlık katmayı amaçlıyoruz.

Yıllardır Hattat Hastanesi bünyesinde Prof. Dr. Halim Hattat tarafından oluşturulan androlojik tedavileri kadın ve erkek hastalarımıza uyguluyorduk. Dr. Ece Hattat'ın Dünya Sağlık Örgütü ve Avrupa Cinsel Tıp Akademisi bünyesinde aldığı eğitimler sonucu bu tedavinin wellness ayağını getirdik ve Cinsel Wellness açısından Hattat Ekibi olarak Cinsel Hayat Yol Haritası protokolünü oluşturduk.

Cinsel Hayat Yol Haritanızın başarısı, gerekli yaşam tarzı değişiklikleri yapmanızla çok yakından ilgilidir. Bu programda hedefimiz; erkeklerde sertleşme problemi, erken veya geç boşalma sorunları, cinsel isteksizlik, penis eğriliği; kadınlarda orgazm sorunları, cinsel isteksizlik ,cinsel ilişki sırasında ağrı, gibi cinselliğinizi olumsuz yönde etkileyen rahatsızlıklarınızın organik ve psikolojik kökenlerini araştırmak; gerek cinsel sorununuzu tedavi etmeye yönelik gerekse altta yatan risk faktörlerinin azaltılmasına yönelik Size özel bir paket hazırlayıp sunmaktır.

Bu programda üroloji, androloji, jinekoloji, dahiliye, psikoloji, beslenme ve egzersiz yönünden uzmanlarımızdan oluşan ekibimizle öncelikle cinsel sorununuzun altında yatan risk faktörlerini inceliyoruz. Kilo fazlalığı, insülin direnci seviyeleri, alkol-uyuşturucu-sigara kullanımı, , beslenme alışkanlıkları ve egzersiz seviyesi cinsel sorunlar için önemli risk faktörleri. Ayrıca diyabet, kalp damar hastalıkları, MS gibi sinir sistemi sorunları gibi sağlık problemleri ile çeşitli ilaçlar da cinsel problemlere neden olabiliyor. Depresyon gibi psikolojik sorunlar ve tedavisinde kullanılan ilaçları da unutmamak gerekiyor. Size özel metabolizma dedektifiniz olarak öncelikle cinsel performansınızdaki değişim ve düşüşün nedenlerini teşhis ediyor, bu teşhis doğrultusunda uzman ekibimizin interdisipliner çalışmasıyla psikolojik profil, tıbbi geçmiş ve hedeflerinize uygun size özel tavsiyeler vererek stresli bir yaşama veda etmenize yardım ediyoruz.

Cinsel Hayat Yol Haritanız sağlıklı ve aktif bir yaşama giden yolda ilk adımdır. Aynı gün içinde size özel değerlendirmelerinizle sağlıklı ve canlı bir hayat tarzı ve en önemlisi eskisinden daha ateşli bir cinsel hayat oluşturmanıza yardım edecek tüm bilgi ve program artık elinizde!

1973'te Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde üroloji ihtisasını tamamlayarak, 1978'de doçent, 1989'da profesör oldu. 1984 yılında Institute of Urology of London'da Üro-Androloji alanında çalışmalar yaptı. 1986'da Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Kliniği Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Araştırma Birimi'ni, 1989'da İstanbul Üniversitesi bünyesinde Aile Planlaması ve İnfertilite Araştırma Merkezi'ni kurdu. Prof. Dr. Halim Hattat 1992 yılında Türk Androloji Derneğini kurmuş olup, Türk Üroloji Derneği, Dünya Androloji Derneği, Dünya Cinsel Tıp Derneği, Avrupa Cinsel Tıp Derneği, Uluslararası İmpotans Derneği üyesidir. Dr. Hattat'ın cinsel fonksiyon bozuklukları alanında uluslararası birçok çalışması mevcuttur. Avrupa İmpotans Araştırma Derneği (European Society of Impotence Research-ESSIR) bünyesinde Yönetici Komitede yer alarak Türkiye'yi uluslararası platformda başarı ile temsil etmiştir. 1993,1995,1997 ve 2001 yıllarında ülkemizde düzenlenen uluslararası dört kongreye başkanlık yapmış olan Dr. Hattat Ocak 2000'de Barcelona'da düzenlenmiş olan ESSIR 2000 Avrupa Cinsel Fonksiyon Bozuklukları Kongresi'nde Kongre Başkanlığı görevini üstlenmiş, 2003 yılında düzenlenen ESSM (Avrupa Cinsel Tıp Kongresi) kongresinin Onur Başkanı olmuştur. Prof. Dr. Hattat ayrıca, Avrupa Androloji Okulu ve Avrupa Cinsel Sağlık Birliği (ESHA)'nın Kurucu Üyesidir ve 1998 yılında İngiltere'de başlayarak hızla 12 Avrupa ülkesine yayılan ve halkı cinsellik konusunda bilimsel aydınlatmayı amaçlayan Avrupa Cinsel Sağlık Derneği'nin (ESHA) Türkiye ofisini açmıştır. Dr. Hattat'ın ESHA şemsiyesi altında kurduğu Aile Sağlığı Araştırma Derneği, Temmuz 2002'den bu yana aile cinsel sağlığı konusunda çalışmaktadır. 1997 yılında Türkiye'nin ilk özel Üro-Androloji hastanesi olan Hattat Hastanesi'ni hizmete açmış olan Dr. Hattat, 2011 yılında Hattat Hastanesi'nin Cinsel Fonksiyon anlamındaki devamı olan Hattat Kliniği hizmete açmıştır.