VAJİNİSMUS EN RAHAT TEDAVİ EDİLEN KADIN HASTALIĞIDIR!
Özellikle yeni evli çiftlerde sıklıkla rastladığımız "Vajinismus" sorunu  vajinanın dış üçte birlik kısmının cinsel ilişkiye izin vermeyecek biçimde istemsiz kasılmasıdır. Vajina girişini çevreleyen kas vajina açıklığını kontrol eder. Bu kasın tekrarlayan veya sürekli devam eden şekilde istemsiz olarak kasılması, cinsel ilişki sırasında penisin vajinaya girişini tamamen engelleyebilir.Aile ve sosyal çevreden gelen cinsellikle ilgili kısıtlayıcı, korkutucu mesajlar, cinsellikle ilgili şehir efsaneleri, bu konunun tabu kabul edilmesi ve cinsel bilginin azlığı vajinismusun ana nedenleri arasındadır. İlk ilişkide canının acıyacağını düşünen ve bir kanama olacağı korkusuyla ilişkiye başlayan kadınlar, kaygı, korku ve utanma nedeniyle ilişkiye izin vermeyecek ölçüde kendini kasabilir. Vajinismus teknik olarak en rahat tedavi edilen kadın cinsel hastalıkları arasındadır. Üstelik vajinismus bir kere tedavi olduğunda bir daha tekrarlamaz.

Hattat Klinik uzmanınız  "vajinismus" sorunu ile başa çıkmanıza yardımcıdır. Ayrıca eşi vajinismus sorunu yaşayan bir erkekte bir süre sonra psikolojik etkiyle sertleşme sorunu veya cinsellikten uzak durma eğilimi başlayabileceğinden, eşlerin de bu süre zarfında yaşadığı tüm cinsel sorunlar için Hattat Klinik uzmanlarımız yanınızda olacaktır.

Hattat Klinik evlilik öncesi cinsel eğitim programı evliliğe adım atmadan önce size ve eşinize yardımcı olmak üzere tasarlanmış bir danışmanlık programıdır. Bu programımızın iki ana hedefi vardır:
Birincisi, cinselliğe atacağınız ilk adımla ilgili endişe, korku ve kaygılarınızı, bilimsel ve doğru cinsel bilgiler ışığında ortadan kaldırmaktır. İkincisi ise, eşinizle birlikte, her iki tarafı da mutlu edecek ortak bir cinsel rutin ve cinsel iletişim planlanmasıdır. Birçok kişi özel bir problemleri olmadığı takdirde bu programa katılmakta çekimser davranmak tadır. Ancak evlilik öncesi cinsel eğitim ve danışmanlık, sadece belirli problemleri olan bireyleri hedeflememektedir. Mutlu ve sağlıklı bir çift olarak, cinselliği keyifle yaşamak isteyen tüm bireylere açıktır.